תשובות לשאלות נפוצות

האם אתם נינג'ות?
כמו בסרטים? האמת היא שהסרטים מגזימים בפעלולים ואינם מביאים לידי ביטוי את היופי והחוכמה של השיטה. המציאות עולה על הדימיון, אבל מחייבת עבודה והתמדה אשר משתלמות לאורך זמן.

אמנות רכה או קשה?
לוחם הנינג'יטסו נלחם מאז ומעולם בנחיתות מספרית. זריזות, גמישות ולחימה לאורך זמן מחייבים אמנות תנועה חכמה שאינה נסמכת בעיקר על כוח השרירים.

האם באמת אפשר להילחם בקלות?
עד כמה שזה לא יאומן, התשובה היא כן. הקושי העיקרי באימונים הוא להפסיק להתאמץ ולהתמקד בביצוע מדוייק ומודע של הטכניקה. מכיוון שהנינג'יטסו עובד עם הגוף ולא נגדו, עוצמתו האמיתית של הלוחם באה לידי ביטוי מלא.

נינג'יטסו קלאסי או מודרני?
איננו מכירים סוגים שונים של נינג'יטסו אלא שיטה אחת בלבד. הנינג'יטסו אימץ לתוכו שיטות לחימה שלמות וממשיך להתפתח ללא הרף תוך שמירה על אותם עקרונות תנועה ולחימה. אמנם יש היום כל מיני שיטות שהן יצירי כלאיים של נינג'יטסו עם אמנויות לחימה משולבות, אבל אלו כבר שיטות אחרות לחלוטין מבחינת סגנון התנועה ואופן הכשרת הלוחם.

יש מגבלת גיל?
מכיוון שהנינג'יטסו אינו נסמך על כוח שרירים ניתן להתאמן כמעט בכל גיל בתנאי שהמצב הבריאותי מאפשר זאת. עם זאת מכיוון שלטכניקות הנינג'יטסו פוטנציאל פגיעה גבוה ביריב אנו מתחילים לאמן ילדים החל רק מגיל 11-12.

האם יש קרבות תחרותיים בנינג'יטסו?
נינג'יטסו אינו אמנות תחרותית ואינו ספורט. זוהי אמנות לחימה ללא חוקים שנועדה במקור לפצוע ולהרוג. לכן קרבות נינג'יטסו נעשים באימונים בסביבה מבוקרת ובזהירות רבה תוך שמירה על היריב.

 


טלפון נייד:

יוסי תשובה
052-2521000

אימונים מתקיימים:
רח' שטרית 2 ת"א
מרכז הספורט האולימפי
בהדר יוסף

 

שעות פעילות:
יום א' 20:00 - 22:00
יום ד' 20:00 - 22:00