"סוקה" (המאסטר הגדול) ד"ר מאאסקי הצומי

ד"ר מאסאאקי הצומי היה לוחם קרטה מיומן כאשר פגש את הישיש הנכבד טושיטסוגו טקמטסו, המחזיק האחרון בידע שושלות הנינג'יטסו. להפתעתו הרבה של הלוחם הצעיר והמיומן שום דבר לא הכין אותו להתמודדות עם הנינג'ה הזקן שפתח לפניו עולם ומלואו של אמנות לחימה מפתיעה וחכמה שטרם ראה.

מסאאקי הצומי נולד בעיר נובה במחוז שיבה ביפן. הצומי הצעיר החל את אימוני אמנות הלחימה שלו בגיל צעיר ובהמשך לימד אומנויות לחימה בקרב חיילים אמריקאים שהוצבו ביפן לאחר מלחמת הועלם השנייה. עד מהרה הוא שם לב כי האמריקאים החזקים והגדולים נהנו מיתרון על היפנים בשימוש באותן הטכניקות. הדבר הניע אותו לחפש ידע עמוק וחכם יותר, כך הוא פגש את מורו – הסוקה טושיטסוגו טקמטסו אשר לימד אותו את רזי אמנות הנינג'יטסו. הצומי היה נוסע עם חברו במשך 15 שעות מידי שבוע כדי ללמוד אצל המורה ששכן בעיר אחרת ומרוחקת, כך במשך 15 שנה עד לפטירתו של המורה בשנת 1972.
מסאאקי הצומי התבלט בין תלמידיו של טקמטסו ונבחר על ידיו להמשיך את שושלת הנינג'יטסו ולהיות הסוקה ה 34. היה זה הצומי אשר החליט על פתיחת הידע הסודי של הנינג'טסו לעולם. בניצוחו הוקם מועדון בוג'ין-קאן יפן והידע אורגן מחדש לדרך מאוחדת ושלמה בשם "בודו-טאי-ג'יטסו-נינג'יטסו" – שמשמעותו במילים פשוטות - "דרך הלוחם בידיים ריקות".

בהתחלה לימד הצומי יפנים בלבד, עד אשר הגיעו מספר זרים "גאייג'ינים" והתעניינו בשיטה. בהם היו הישראלים דני וקסמן ודורון נבון אשר שהו באותה עת ביפן. דורון נבון הוסמך על ידיו כמורה הראשון המוסמך ללמד מחוץ ליפן ובעקבות המועדון בישראל נפתחו מועדוני בוג'ין קאן בארצות רבות בעולם.

כיום בגיל מבוגר הצומי עדיין מדגים וירטואוזיות וידע רב אך כבר אינו מלמד באופן סדיר אלא מורים בכירים בלבד.

 


טלפון נייד:

יוסי תשובה
052-2521000

אימונים מתקיימים:
רח' שטרית 2 ת"א
מרכז הספורט האולימפי
בהדר יוסף

 

שעות פעילות:
יום א' 20:00 - 22:00
יום ד' 20:00 - 22:00